Kontaktujte nás

Zdravotná starostlivosť
novej generácie

Fyziatricko - rehabilitačné oddelenie v nových priestoroch

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie sa môže pochváliť novými priestormi, v ktorých funguje od júna tohto roku. Komplexnou rekonštrukciou a adaptáciou prešli priestory, ktoré v minulosti slúžili potrebám OAIM. Nové oddelenie sa tak môže pochváliť optimalizovanou dispozíciou, s dôrazom na funkčnosť, bezpečnosť a komfort pacientov. Investície okrem stavebných úprav smerovali aj do vybavenia oddelenia, doplnili sa nové rehabilitačné lôžka, prístroje na fyzikálnu terapiu. Celkový investičný náklad dosiahol sumu 210 tisíc €.

K dispozícii je 6 trojlôžkových izieb a 2 nadštandardné - jednolôžkové izby. Celková kapacita oddelenia je tak 20 lôžok. Nadštandardné izby majú samostatné kúpeľne a WC, vo výbave je TV prijímač, chladnička, rýchlovarná kanvica. Stravovanie pacientov je zabezpečené tabletovým systémom v jedálni na oddelení. Pacienti majú k dispozícii wifi pripojenie, tiež možnosť vychádzok do parku nemocnice.

Súčasťou oddelenia sú aj priestory na fyzikálnu terapia (elektroterapia, magnetoterapia, USG) telocvične pre skupinovú alebo individuálnu LTV, masážne terapie, laserové pracovisko. Interiér oddelenia je prispôsobený i pre imobilných pacientov.

Zdravotnícky personál má k dispozícii kompletné servisné zázemie s potrebnými obslužnými priestormi.

Oddelenie zabezpečuje komplexnú rehabilitačnú liečbu ochorení pohybového systému, chorôb nervovej sústavy, stavou po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, medzistavcových platničiek, liečbu lymfedémov. Priemerný ročný počet hospitalizovaných pacientov na tomto oddelení je 625. Novo zrekonštruované priestory prispejú k zlepšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Nové priestory oddelenia nájdu pacienti rožňavskej nemocnice na 1. poschodí v bloku A.