Kontaktujte nás

Zdravotná starostlivosť
novej generácie

Festival zdravia

Projekt ZP Dôvera - Festival zdravia, ktorý prebiehal v 24 mestách Slovenska, končil 30. 6. 2017 na námestí Baníkov v Rožňave. Návštevníci si na ňom mohli preverovať zdravotný stav a vypočuť odporúčania, ako sa o svoje zdravie starať.

Na jednotlivých stanovištiach návštevníkov čakalo zistenie krvnej skupiny, meranie hladiny stresu, diagnostika chodidiel, masáž, derma poradenstvo, ukážky poskytnutia prvej pomoci či komplexná diagnostika tela.

Festival zdravia 30.6.2017.JPG

Festivalu zdravia sa zúčastnila aj nemocnica Rožňava. Na našom stanovišti - stánok SZ - sme poskytovali meranie tlaku krvi, meranie hladiny cukru v krvi, edukáciu ohľadom hygieny a dezinfekcie rúk. Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť vzniku a šíreniu infekcií, je umývanie a dezinfekcia rúk. Naši zdravotnícki pracovníci návštevníkom ukázali správnu techniku umývania rúk, ktorú si aj prakticky precvičili, a pomocou špeciálnej UV lampy im ruky skontrolovali. Tá odhalila miesta, na ktoré roztok nebol nanesený, prípadne tie, ktoré neboli umyté alebo dezinfikované dostatočne.